Vartai

slenkami-kiemo-vartai

Stumdomi kiemo vartai

varstomi-kiemo-vartai

Varstomi kiemo vartai

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiemo vartai

Kokybiški kiemo vartai yra ne tik funkcionalūs, bet ir puošia visą kiemą, bei išorinį fasadą – įsitikinę vartų gamintojai ir didžioji dalis patenkintų klientų, tokius vartus pasistačiusių savo namuose. Svarbu tinkamai parinkti medžiagas, varstymo mechanizmus, pritaikyti vartų formą, dydžius, dekorą. Apie tai plačiau papasakoti gali tie meistrai, kuriems metaliniai kiemo vartai yra kasdienybė.

Pagal atvėrimo tipą vartai yra dviejų rūšių – gembiniai vartai ir atveriami vartai. Su atveriamais vartais viskas kaip ir paprasta. Įvažiavimo angos galuose įkasami tvirti poliai, prie kurių tvirtinami vyriai, ant kurių uždedami vartai. Visa kita – papildomos detalės. Tuo tarpu gembiniai vartai yra sudėtingesnės konstrukcijos.

Tiems, kas pirmą kartą išgirdo šį terminą „gembiniai kiemo vartai“ reiktų paaiškinti, apie ką eina kalba.
Tai slenkami kiemo vartai iš vieno šono į kitą. Šie vartai ant ratukų gali būti labai ilgi, jei įvažiavimo anga yra ilga – net 10 metrų. Tiesa, tokio ilgio vartų rankomis stumdyti būtų jau sudėtinga, dėl to montuojamas nedidelis varikliukas, kuris suka specialų mechanizmą, slenkantį vartus.

Stumdomi kiemo vartai yra dažniausiai naudojami dideliuose pastatuose, kadangi jiems reikia erdvės vienoje išvažiavimo angos pusių. Dėl to prieš renkantis tokius vartus privačiame sklype reiktų gerai išanalizuoti esamas laisvas erdves ir pasitarti su vartų gamintojais. Ar tai bus rankomis, ar varikliu nustumiami vartai, teks pasirinkti individualiai, įvertinus ir kitus papildomus aspektus – kaip toli namai yra nuo vartų, ar bus sudėtinga atvesti elektrą, kokios apsaugos sistemos bus naudojamos ir t.t.

Metaliniai kiemo vartai kaina lenkia medinius, tačiau mokama už ilgaamžiškumą ir patvarumą. Mediniai kiemo vartai nėra tokie masyvūs ir solidūs, tačiau nedidelėse erdvėse jie kur kas tinkamesni. Tai priklauso nuo individualaus architektūrinio sprendimo. Didžiausia kaina gali pasigirti kalviški kiemo vartai, kurie dažnai yra ir meno kūriniai. Vartai papuošiami rankomis nukaltais dekoro elementais iš metalo – gėlėmis, lapais, įvairiais ornamentais. Tai itin daug kruopštaus darbo reikalaujantys dekoro elementai, kurie kainuoja kartais net daugiau, nei pati vartų konstrukcija. Už meną ir grožį, bei rankų darbą sumokėti sutinka vis daugiau ir daugiau turtingų žmonių, kurie apie savo socialinę padėtį primena jau nuo savo namų kiemo vartų, tai pirmas vaizdas atvykus svečiams, kuris pasako labai daug apie namo šeimininkus.